Příběh knihy se odehrává v americkém městečku Monterey. Po válce se všichni spoluobčané vracejí ke svým životům. Pan doktor přebírá svou laboratoř, kterou mu za války hlídal Mack. Oba Whitneyové sedí u skleničky s Hazelem a přemítají nad svými osudy. V městě je nový občan – jakýsi Mexičan, který využívá machinací a podvodů ke svému podnikání. Převzal po starém usedlíkovi živnost a těší se z finančních úspěchů. Doktora ovládá krize středního věku a jeho kamarádi si s tím neví rady.

Do města přijíždí mladá Suzy, kterou život a společnost zahnaly až sem. V hostinci si s ní promluví místní šerif a nabídne jí, aby odjela. Přesně odhadl její situaci a dá jí najevo, že prostitutky na ulici nejsou vítány. Suzy se vydá k Fauně, kterou jí nabídne jako druhou možnost. Fauna dodá Suzy ztracenou sebejistotu, ale na místo kurtizány se očividně nehodí. Protože všichni hovoří o doktorových problémech, naskytne se Fauně dokonalý plán.

Zkušenosti z ní udělaly výborného znalce života. V poslední době se dala také na astrologii, a tak hledá osud ve hvězdách. Na nástěnce má pověšeny zlaté hvězdy – portréty holek, kterým sehnala dokonalé muže a zajistila jim budoucnost. Doktor potřebuje ženskou ruku, Suzy zase někoho slušného.

Suzy je však zpočátku neohrabaná a doktora při návštěvě uráží. První dojem tak není příliš účinným. Mack je proto pověřen zosnováním první schůzky. Večeře proběhne ve velkém stylu, neboť je Suzy poučena, jak se má chovat. Doktor však na háček neskočí.

Mack zjistí, že s kamarády bude zřejmě muset v nejbližší době zaplatit nájemné a daně za uplynulá léta. Rozhodnou se tedy, že noclehárnu získají z Mexičana lstí. Zorganizují maškarní bál s tombolou (peníze z losů mají sloužit na doktorův mikroskop), do které Mexičan vloží noclehárnu (neví, že mu patří). Pak zmanipulují výhru a doktor se stane výhercem. Po tombole jim však řekne, že starý venkovan než zemřel, odkázal noclehárnu právě jim, a tak se zbytečně obávali.

Ani na bále se nepodaří doktora se Suzy spunktovat. Suzy se po nějakém čase odstěhuje do starého vagónu a pracuje v restauraci. Do hry nakonec musí vstoupit Hazel, kterému Fauna předpověděla, že bude prezidentem Spojených států amerických. Hazel je pro všechny člověkem, kterému mohou cokoliv říci, neboť nikdy neposlouchá. Nyní má však plán a své výhody využije. Nejdříve si se všemi promluví a pak zakročí. Pálkou na baseball napadne doktora a poraní mu ruku.

Suzy ho z lítosti navštíví a stará se o něj. Brzy má nastat skočný odliv, ale doktor nemůže řídit. Mack s přáteli učí Suzy řídit a štěstí je na světě. Hazel svým činem dosáhl toho, co se ostatním celou dobu nedařilo. Je mu odpuštěno.

Leave a Reply