Všechno to začalo, když se objevil systém MAXIM. Muži si na kalkulačkách počítali, jak správně žít. Pomocí tabulek a televizního pořadu měnili svůj život. Zdravý život bez manželek a děti. Až přišel Klimatický šok. Zatáhla se obloha a oni si začali stavět ochranné ploty.
Teď jim vládnou ženy. Celý týden se musí učit ženským pracem – žehlit, prát, starat se o děti atd. Za každou špatně odvedenou práci ztrácí možnost dostat se domů ke svým rodinám. Žijí totiž v mužském sektoru. Ženy si zatím užívají klidné domácnosti, popřípadě jim usnadní práci některý z PV (převychovávaných mužů).
Podporučík Renata Sahulová nenávidí osoby mužského pohlaví a taky jim to pořád dokazuje. Stačí odmlouvat, nedokončený úkol nebo jen špatně přišitý knoflík a nedostanou se domů. Její názor na chlapy je totiž takový, že jsou to zvířata, kterým jde jen o jedno. Má teprve 18 let a o životě před O.P. (Opravdovým Pořádkem) moc neví. Ale i ona je obyčejná žena a ženy potřebují muže. Zamiluje se do 19-ti letého Boleslava Branského a láska ji změní. Nelegálně mu pak píše propustky, aby se mohli tajně scházet.
Tenhle podvod zjistí majorka Zuzana Premingerová, která o Bolka projeví zájem. Najme si ho jako osobního sekretáře, ale on se o ni vůbec nezajímá. To se jí teda vůbec nelíbí, a tak je mučen. Bolek je na tom dost špatně, když se nemůže scházet se svou láskou, proto je puštěn z vězení. To je ale pořád málo.
Majorka udá Renatu za falešné propustky a ta je hned odvedena na farmu, kde jsou odsouzení zločinci. Kvůli Branskému ji chce dostat Zuzana dostat zpátky, ale na tohle jsou její pravomoce krátké. Zatím tam odvedou i Boleslava.
Celý systém se začíná pomalu hroutit, protože ženy chtějí své muže zpátky. Znovu se zatahuje obloha jako před Klimatickým šokem a Zuzana už ví, co udělá. I za cenu, že se to nepovede, musí napsat rozkaz jménem velitelky o rozpuštění sektoru…

Leave a Reply